Powrót

Letni słodyczowy detoks według Pukka Lifestyle

Wakacje wciąż trwają. Według zaprzyjaźnionej z nami blogerki Pukka Lifestyle, to świetny czas, by spokojnie zadbać o swoje dobre samopoczucie. Dlatego postanowiła zrezygnować na ten czas ze słodyczy. Poczytajcie, jak sobie z tym radzi, jakie ma na to sposoby i jak zmienia się jej samopoczucie po takiej „kuracji”.

To dla mnie nie lada wyzwanie, ponieważ od kiedy pamiętam słodycze były obecne w moim życiu każdego dnia. Mam jednak swoje triki, które pomagają mi zapomnieć o słodkościach. Na poranne śniadanie spożywam zdrową „słodką” przekąskę, która daje mi energii na cały dzień w duchu teorii, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.

Cóż to? Przygotowuję kaszę jaglaną (5 łyżek do zagotowanej szklanki wody) z pokrojoną na drobne kawałki gruszką, łyżeczką cynamonu, łyżeczką ksylitolu i dwiema łyżeczkami karobu (to mączka chleba świętojańskiego i dobrze jest ją stosować jako zamiennik kakao). Przyznam, że dzięki słodkiej gruszce jest to dla mnie idealne rozpoczęcie dnia. Dodatkowo zwiększyłam spożywanie wody – to ona zapewnia równowagę pracy całego organizmu. Mi najlepiej smakuje z cytryną, limonką i miętą. Mniam! Po tygodniu zauważam zmiany na cerze i lekkość w żołądku – to działa!

 

Pukka Lifestyle

Ewelina

Ewelina

Ewelina Kwit-Betlej, twórca marki Resibo Resibo to moja odpowiedź na… moje własne potrzeby. Postanowiłam stworzyć własną markę kosmetyczną. Naturalną, od początku do końca ekologiczną, spełniającą oczekiwania nie tylko moje, ale też – jestem o tym przekonana – najbardziej wymagających klientek. I oto jest – moja własna kreacja… Bo życie JEST przygodą.