Powrót

Moc małych kroczków

Nadszedł nowy rok 2017. Przełom lat, to z reguły czas postanowień, kreślenie planów i stawiania sobie celów. Czy Ty też masz swoje postanowienia? Na pewno większość z Was je ma: będę zdrowiej się odżywiać, schudnę pięć kilo, zacznę regularnie chodzić na siłownię, nauczę się nowego języka obcego…

Kiedy zastanawiam się nad czasami, w których żyjemy, wydaje mi się, że za dużo bierzemy na swoje barki. Zobacz, jak wygląda Twoje życie, życie Twoich znajomych. Wiele godzin spędzonych w pracy, na dojazdach, poświęconych na dodatkowe obowiązki, zadania, które chcemy realizować. Mamy ogrom możliwości, ale doby jeszcze nikt nie nauczył się rozciągać. Wymagamy od siebie coraz więcej i więcej. Tyle się mówi o wychodzeniu poza strefę komfortu i samodoskonaleniu. Ale czy warto stawiać sobie wielkie cele, skoro do tej pory ich nie zrealizowaliśmy? Gdzie w tym pędzie znaleźć czas dla rodziny i przyjaciół?

Bardzo często próbuję odpowiedzieć sobie na pytania o balans w moim życiu – gdzie on tak naprawdę jest? Jak poukładać mój dzień, żeby wyciągnąć z życia jak najwięcej, ale nie zagubić się w zbyt ambitnych planach i zdemotywować? Szukam recepty od dawna.

Jaki mam sprawdzony sposób? Realizuję swoje plany, ale małymi krokami, które jestem w stanie wcielić w życie od teraz. Chcesz zacząć ćwiczyć? Włącz you tube i wykonaj krótki program treningowy. Chcesz się zdrowo odżywiać? Zmień wszystkie napoje na wodę i herbaty ziołowe i owocowe. Chcesz zmienić swoją pielęgnację na lepszą? Zmień przynajmniej jeden produkt na swojej półce na naturalny. Cały sekret tkwi w wypracowaniu nawyku – wprowadź zmiany przynajmniej na dwa tygodnie i zobacz, jak wpłynęły na Twój dzień. Poczujesz się lepiej i osiągniesz mały osobisty sukces – udało Ci się zrealizować mały cel, część większego planu. A nowe zachowania wejdą w krew i wzmocnią Twoją samodyscyplinę – to naprawdę działa cuda! Przetestowałam na sobie 🙂

Pierwszym nawykiem, który możesz zmienić, jeśli zależy Ci na wcieleniu w życie naturalnej pielęgnacji, jest zmiana w oczyszczaniu skóry. W moim przypadku olejek do demakijażu Resibo, zmienił moje życie. Co może dać Tobie? Pięknie oczyszczoną cerę, co jest podstawą w pielęgnacji. Odżywienie i uregulowanie jej pracy, wydzielania sebum – tłusta skóra nie będzie już się tak przetłuszczać, sucha otrzyma dawkę nawilżenia i odżywienia. Demakijaż, który staje się przyjemnością i codziennym rytuałem SPA – wiele naszych klientek pisze, że oczyszczanie twarzy olejkiem na początku wydawało się problematyczne, bo inne niż to, do czego są przyzwyczajone. Ale po kilku próbach okazuje się, że jest bardzo przyjemne. Wręcz będziesz czekać na tę część dnia.

Zawsze, kiedy myślę o nawykach, właśnie olejek przychodzi mi do głowy – wiele zmienia na naszej skórze i jest pierwszym krokiem do kolejnych zmian. Po pierwsze dlatego, że działa wspaniale i chcesz więcej, a po drugie dlatego, że z olejkiem dostajesz próbki wszystkich naszych kremów i balsamów 🙂

Każdy, najmniejszy dobry nawyk, niech będzie Twoim małym zwycięstwem – wzmocni Cię niesamowicie! A duma ze zwycięstwa doda pewności siebie i sił do kolejnych dobrych zmian.

Ewelina

Ewelina

Ewelina Kwit-Betlej, twórca marki Resibo Resibo to moja odpowiedź na… moje własne potrzeby. Postanowiłam stworzyć własną markę kosmetyczną. Naturalną, od początku do końca ekologiczną, spełniającą oczekiwania nie tylko moje, ale też – jestem o tym przekonana – najbardziej wymagających klientek. I oto jest – moja własna kreacja… Bo życie JEST przygodą.