Kosmetyki dla nastolatki i jej pierwsza pielęgnacja. Zobacz!

resibo_młoda dziewczyna uśmiechnięta z peelingiem na twarzy kosmetyki dla nastolatki

Pierwsza pielęgnacja: czego powinna używać nastolatka?

Młoda cera jest niedojrzała, a jej przyszła kondycja dopiero się kształtuje. Potrafi więc być zmienna oraz wymaga bardzo ostrożnego i elastycznego podejścia. Dlatego wybór pierwszych w życiu kosmetyków jest trudny i może okazać się kluczowy dla przyszłego stanu naszej cery. Przed jego dokonaniem musisz sobie odpowiedzieć na mnóstwo pytań. Co kupić? Jak dobrać pielęgnację dla siebie? Czy wybrać kosmetyki naturalne, czy konwencjonalne?

Najważniejszy krok: oczyszczanie

Czysta skóra to podstawa, bez względu na wiek. Młoda cera, nawet jeśli nie robisz makijażu, także ulega codziennym zanieczyszczeniom. Pył, kurz i pot mieszają się ze znajdującym się w porach sebum i mogą stać się zalążkiem wielu problemów. Dlatego prawidłowe oczyszczanie skóry jest tak ważne. Jak to robić skutecznie? Najlepiej za pomocą dobrej jakości naturalnych kosmetyków, dlatego że nie zawierają substancji drażniących i są zdrowe dla skóry.

Produkt, który świetnie sprawdzi się przy oczyszczaniu skóry nastolatek, to olejek do demakijażu Resibo. Jest przeznaczony do każdego rodzaju cery – odżywia i nawilża suchą, a reguluje tłustą i mieszaną. Warto przy tej okazji obalić mit o tym, że tłustej skóry nie należy oczyszczać olejami. Wręcz przeciwnie – tłuszcze rozpuszczają się w tłuszczach, dlatego sebum i wszelkie zanieczyszczenia oraz resztki makijażu najlepiej zmyje właśnie olejek.

Doskonałym wyborem dla młodej skóry będzie też naturalny żel myjący do twarzy z ekstraktem z brzoskwini. Jest bardzo delikatny, idealnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia, a cera jest miękka i nawilżona.

Jeśli nie lubisz olejowych konsystencji albo kontaktu z wodą, możesz wybrać płyn micelarny. To bardzo dobra alternatywa. Jest tak samo łagodny, a zanieczyszczenia przyciąga jak magnes. Dodatkowo koi i nawilża skórę.

Jeśli się nie malujesz, wystarczy wybrać jeden z tych kosmetyków. Ale gdy stosujesz makijaż, warto połączyć je w dwa kroki pielęgnacyjne – najpierw zmyć twarz olejkiem, a następnie domyć żelem lub płynem micelarnym.

Tonizowanie cery

Niezwykle ważny element pielęgnacji, którego nie wolno pomijać w żadnym wieku. Tonizowanie pomaga przywrócić skórze odpowiedni odczyn pH po oczyszczaniu. Dzięki temu jej płaszcz hydrolipidowy, który chroni przed działaniem czynników zewnętrznych, zostaje błyskawicznie odbudowany. Pozytywne efekty to utrzymanie odpowiedniego nawilżenia, obrona przed podrażnieniami, a także większa skuteczność działania pozostałych kosmetyków, jak np. kremy.

Uwaga! W każdym wieku powinnaś unikać toników zawierających alkohole nietłuszczowe. Znajdziemy je w składzie kosmetyku pod nazwami: ethanol, alcohol, alcohol denat, isopropyl alcohol, benzyl alcohol i cinnamyl alcohol, amylcinnamyl alcohol oraz anise alcohol. Są to substancje często stosowane w kosmetykach konwencjonalnych ze względu na to, że mają właściwości konserwujące oraz działają jako rozpuszczalniki dla innych składników. Niestety, wszystkie działają na skórę drażniąco.

Dobrą, zdrową i łagodną dla skóry alternatywą są alkohole tłuszczowe, takie jak np. cetyl alcohol, cetearyl alcohol, stearyl alcohol, behenyl alcohol, arachidyl alcohol, mirystyl alcohol, palm alcohol czy isocetyl alcohol. Alkohole tłuszczowe to emolienty, które działają bardzo korzystnie na skórę – m.in. zmiękczają i wygładzają naskórek, ograniczają przeznaskórkową utratę wody, działają pośrednio nawilżająco.

Jeśli chcesz znaleźć tonik, który spełnia te wszystkie obietnice, sięgnij po tonik – esencję nawilżającą Resibo. To kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji każdego rodzaju skóry. Nie tylko tonizuje, ale też nawilża i zapobiega utracie wody.

Wypróbuj rekomendacje
przygotowane przez nasze specjalistki

Naturalny żel myjący do twarzy
z ekstraktem z brzoskwini
Good Skin Day
lekki krem nawilżający
Tonik.
Esencja nawilżająca
Oily One
olejek do demakijażu

Nawilżanie cery

Kolejny niezbędny krok pielęgnacyjny to nawilżanie. Skóra, podobnie jak większość ciała człowieka, składa się głównie z wody. Dlatego zapewnienie odpowiedniego nawilżenia to podstawa zdrowej, jędrnej i zadbanej cery. Każda utrata wody to potencjalne problemy nie tylko związane z przesuszeniami, ale też z nadmierną produkcją sebum. Tylko odpowiednio nawilżona skóra jest w stanie zachować właściwą równowagę, a co za tym idzie – zdrowy wygląd i mniejsze skłonności do niedoskonałości.

Skuteczne nawilżenie zapewni lekki krem nawilżający. To kompozycja składników pomyślanych szczególnie pod kątem młodej, delikatnej cery. Nie tylko nawilża, ale też regeneruje skórę i wspiera zarówno cerę ze skłonnością do niedoskonałości, jak naczynkową.

Peelingowanie — za czy przeciw?

Nigdy nie jest za wcześnie na pierwszy peeling. Młoda skóra, mimo dużej zdolności samoregeneracji, również może zmagać się z zaburzeniami w złuszczaniu naskórka. Dzieje się tak zarówno z powodu przetłuszczania się, jak też odwrotnie – przesuszania. Dlatego warto jej w tym pomóc, stosując peeling. Multifunkcyjny peeling do twarzy można używać na dwa sposoby – jako peeling enzymatyczny (przy cerze delikatnej, wrażliwej i suchej) lub jako scrub (przy cerze tłustej i mieszanej), więc jest idealny dla osób, które jeszcze nie w pełni potrafią określić swój rodzaj cery. W pierwszym przypadku wystarczy nałożyć go na skórę jak maskę i poczekać, aż enzymy rozpuszczą martwy naskórek. W drugim – można masować twarz, aby złuszczanie było głębsze.

Skóra po takim zabiegu będzie odnowiona i o wiele łatwiej wchłonie substancje aktywne zawarte w kremie, serum, maskach itd.

Kosmetyki naturalne dla nastolatków a konwencjonalne kosmetyki dla młodzieży

Dostępne na rynku konwencjonalne kosmetyki dla młodzieży w większości koncentrują się na niedoskonałościach, łojotoku itp. Są to najczęściej kosmetyki do cery trądzikowej, rzadko do cery suchej, która też u nastolatków się zdarza.

W efekcie większość młodych ludzi stosuje kosmetyki nieodpowiednie do potrzeb swojej cery. W dodatku ich skuteczność jest krótkotrwała i obliczona na szybki efekt. Po odstawieniu kosmetyków konwencjonalnych skóra szybko wraca do poprzedniego stanu. Okazuje się, że trądzik zniknął tylko chwilowo, niedoskonałości powracają, a cera wcale nie wygląda na zdrową. Bywa, że po ich stosowaniu jeszcze bardziej wymaga pomocy, niż przed.

Zupełnie inaczej działają kosmetyki naturalne. Stymulują naturalne mechanizmy regeneracyjne i obronne skóry, dzięki czemu po pewnym czasie sama jest w stanie poradzić sobie z problemami. Są łagodne dla cery i bezpieczne dla niej, bez względu na wiek. Rozpoczęcie przygody z kosmetykami od wyboru tych naturalnych to pewność, że skóra już na początku przygody z pielęgnacją otrzyma wszystko, co jej potrzebne, aby długo była młoda, zadbana i zdrowa.

Udostępnij
Przypnij
Szepnij
KOMENTARZE

Co myślisz o artykule?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *